Jednotky do vozidel

Mobilní jednotka do zapalovače

Jednotka nabízí přesné vykreslení tras nad mapou, základní monitorovací funkce. Součástí jednotky je integrovaný GSM modul, citlivý GPS přijímač a přepínač soukromá/služební trasa. Jednotka sama detekuje, zda je vozidlo v pohybu. Jednotku není nutné nechat odborně montovat. Připojí se do cigaretové zásuvky ve vozidle. Díky tomu je snadno přenositelná mezi vozidly.

Mobilní jednotka do OBD konektoru

Jednotka nabízí přesné vykreslení tras nad mapou, integrované GSM/GPS antény. Mobilní GPS jednotka určená pro připojení do OBD konektoru vozidla. Vyčítá základní data ze sběrnice CAN – skutečný stav tachometru, stav paliva v nádrži, otáčky motoru. Jednotka sama detekuje, zda je vozidlo v pohybu. Jednotku není nutné nechat odborně montovat. Připojí se do OBD konektoru vozidla. Díky tomu je snadno přenositelná mezi vozidly.

Základní jednotka

Jednotka nabízí přesné vykreslení tras nad mapou, integrované GSM/GPS antény. Součástí jednotky je i přepínač pro rozlišení soukromá/služební trasa a TŘI vstupy/výstupy pro připojení dalšího příslušenství. Jednotka má integrovanou záložní bateri, která v případě odpojení jednotky od hlavního napájení zajistí dočasně monitoring vozidla a zároveň umožní jednotce odeslat poplachové zprávy. Jednotku NELZE připojit na CAN/FMS sběrnici vozidla.

Montáž jednotky do vozidla provádí vždy autorizované servisní středisko. Jde o skrytou instalaci. Mezi nejběžnější příslušenství, které je k této jednotce možné připojit, patří RFID čtečka pro identifikaci řidiče.

Rozšířená jednotka

Jednotka nabízí přesné vykreslení tras nad mapou, integrované GSM/GPS antény. Disponuje dvojicí 3D akcelerometrů pro detekci pohybu, nárazu a záznamu jízdního stylu řidiče.

Jednotku je MOŽNÉ připojit na CAN/FMS sběrnici vozidla, ze které přebírá informace o stavu tachometru ve vozidle, stavu paliva v nádrži a spotřebě. V nákladních a užitkových vozech je množné jednotku připojit na DIGITÁLNÍ TACHOGRAF a stahovat data v reálném čase. Soubory je možné stahovat za vozidlo a řidiče dle povinností vyplývajících z legislativy ČR. Montáž jednotky do vozidla provádí vždy autorizované servisní středisko. Jde o skrytou instalaci.

Jednotka má integrovanou záložní baterii, která v případě odpojení jednotky od hlavního napájení zajistí dočasně monitoring vozidla a zároveň umožní jednotce odeslat poplachové zprávy. Součástí jednotky je i přepínač pro rozlišení soukromá/služební trasa a PĚT vstupů/výstupů pro připojení dalšího příslušenství (např. čtečka pro identifikaci řidiče RFID čipem, příslušenství pro měření stavu paliva v nádrži a detekci náhlé změny stavu paliva v nádrži, dveřní čidla, teplotní čidla a další).

Příslušenství a monitorovací čidla

Sonda IBR

Sonda slouží pro měření stavu paliva v nádrži a detekci náhlé změny stavu paliva v nádrži
 • přesnost měření hladiny +/- 1% - kompatibilní s mezinárodním FMS protokolem SAE J1939 (nákladní vozidla, autobusy, stavební stroje)
 • montáž a provedení schváleno zkušebnou TÜV
 • spolehlivá detekce hodnoty tankování a úbytků
 • generování poplachu od změny stavu paliva v nádrži
 • možnost měření i nádrží s provozní kapalinou AdBlue
 • velká mechanická odolnost
 • měření více nádrží na jednom vozidle (až 64)
 • možnost měření i nádrží s provozní kapalinou AdBlue
 • spolehlivá detekce hodnoty tankování a úbytků
 • IBR sonda nevyžaduje pravidelnou údržbu
 • jednoduchá montáž, kalibrace nádrže i případný servis

Teploměr

Teploměr pro přesné měření teploty v nákladovém prostoru.

Přepínač

Přepínač pro volbu soukromé/služební jízdy.

Tlačítko SOS

Poplachové SOS tlačítko, pro signalizaci nebezpečí a vyvolání poplachu.

Čtečka RFID

Čtečka RFID pro bezdrátovou identifikaci řidiče ve vozidle.

Magnetické čidlo

Magnetické čidlo pro rozpoznání otevřených/zavřených dveří.

Čtečka Dallas

Čtečka Dallas pro kontaktní identifikaci řidiče ve vozidle.

RFID čip

RFID čip pro bezdrátovou identifikaci řidiče ve vozidle.

Mohlo by vás zajímat

Kdy se mi služba hodí

 • Potřebuji mít přehled o firemních vozidlech (osobních, nákladních, atd.), kde se nacházejí, kolik ujela km, jaká je jejich spotřeba a využití.
 • Potřebuji průkazně vykazovat ujeté kilometry pro fakturaci služeb.
 • Potřebuji mít z bezpečnostních důvodů přehled o pohybu pěších zaměstnanců v terénu (kurýrní služby, záchranné a bezpečnostní složky, těžební průmysl aj.).
 • Chci snížit rizika zneužívání služebních vozidel k soukromým účelům.

Jak O2 CarControl šetří náklady

 • Uspoříte čas strávený ručním vedením knihy jízd
 • Snížíte provozní náklady (opotřebení vozů, opravy, údržba, spotřeba), a to sledováním, jak se řidič k vozidlu chová - překračování rychlosti, akcelerace, volba tras, nebo dalších parametrů vozidla
 • Optimalizujete trasy
 • Sjednejte si ve vaší pojišťovně slevu na havarijním pojištění na krádež vozidla až do výše 20%. Dle definice většiny pojišťoven služba O2 Car Control splňuje požadované parametry na zabezpečení vozidla pasivním vyhledáváním.

Oborová řešení

Sledování domíchávačů betonu
Automatizované vyhodnocování a hlídání míst vykládky. Více

Sledování přepravy zvířat
Vzdálená kontrola, dokladování cesty a monitoring podmínek v přepravním prostoru. Více

Sledování vozidel technických služeb
Kontrola a dokladování činnosti speciálních údržbových vozidel (sypače, kropicí, čisticí a popelářské vozy). Více

Fungování v zahraničí

Službu O2 Car Control můžete plnohodnotně využívat pro vozidla pohybující se po celé Evropě.

Nabízené varianty služby uspokojí jak zákazníky, jejichž vozidla se v zahraničí pohybují pouze výjimečně, tak zákazníky s vysokými požadavky na sledování vozidel bez ohledu na státní hranice. To vše pouze za běžné ceny datových či SMS přenosů, bez paušálů či aktivačních poplatků.

Zavolejte nám 800 111 777